۳ راه کسب درآمد بیشتر برای طراحان گرافیک
تاریخ: مرداد ۲۶, ۱۳۹۹
مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
نویسنده: سجاد تقی زاده

به راحتی می‌توانم بگویم که شما تصور می‌کنید که تنها راه کسب درآمد بیشتر به عنوان یک طراح پیدا کردن مشتری های بیشتر، پروژه های بزرگ تر است یا ساعات بیشتری کار کنید تا درآمدتان افزایش یابد. اما این موارد فقط برای رزومه کاری و سابقه کار شما مفید است. روش های دیگری نیز برای کسب درآمد بیشتر برای یک طراح وجود دارد که بعضی از آنها بازدهی بالاتری دارند و وقت و تلاش کمتری نیاز دارند.

راه های کسب درآمد اضافی که طراحان باید در نظر داشته باشند شامل این موارد می‌شود: فروش قالب، آموزش طراحی به دیگران، یا فروش محصولات وابسته ای که قبلا از آنها استفاده کردید و از استفاده آنها لذت بردید.

۱. فروش قالب | Selling templates

طراحی یک وب سایت نهایت برای شما ۲۰ میلیون کسب درآمد داشته باشد، فروش یک قالب که طراحی شماست احتمالا بین ۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان به فروش برسد. حالا می‌دانم که بنظرتان رسید که طراحی یک قالب بیهوده باشد و فقط وقت تلف کردن باشد، اما اگر با این دید نگاه کنید که شما می‌توانید یک قالب را ده ها بار، صد ها بار یا حتی هزاران بار به فروش برسانید مطمئنا درآمدتان خیلی بیشتر از طراحی هزاران سایت می‌شود.

وقت گذاشتن برای ساخت یک قالب اورجینال که از وب سایت تا رزومه را شامل شود می‌تواند یک دردسر جانبی سودآور (یا تمام وقت) برای طراحان باشد. در این پروسه می‌توانید از طراحی های قبلی تان که رد شده‌اند استفاده کنید. وقت بگذارید و تلاش کنید تا طرح های رد شده را سروسامان دهید و آنها را به عنوان الگو بفروشید. این یک روش سریع برای شروع و آزمایش است و لازم نیست که از صفر مطلق شروع کنید.

” در این پروسه می‌توانید از طراحی های قبلی تان که رد شده‌اند استفاده کنید.

سریعترین راه برای شروع کار در حیطه فروش قالب ها از طریق مارکت های آنلاین شناخته شده است. چندین مارکت معتبر آنلاین وجود دارد. نکته منفی این نوع فروش این است که شما باید با طراحان دیگر رقابت کنید و درصدی از فروش شما به آن مارکت آنلاین اختصاص میابد. اما نکته مثبت این است که طرح های شما بیشتر در معرض دید افرادی قرار می‌گیرند که به طور اختصاصی به دنبال قالب هستند.

قالب های ایمیل

۲. آموزش | Teaching

شرایط آموزش دوره های طراحی رسمی برای همه وجود ندارد. اما مفهوم تدریس می‌تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد و یکی از آنها مناسب شما باشد.

نکات برجسته آموزش را می‌‌توانید در دانشکده های مرتبط، مراکز آموزشی، یا در بوت‌کمپ ها فرا بگیرید. اگر مدرک بالا یا تجربه خیلی زیادی در زمینه طراحی و صنعت داشته باشید، این ها پوینت های مثبتی برای شما خواهند بود. در برخی مورد ها برنامه درسی از قبل برای شما مشخص است و گاهی هم برنامه درسی خود را ایجاد می‌کنید

اگر تدریس در دانشکده های مرتبط یا مراکز آموزشی برای شما جذابیت ندارد، پس به فکر این باشید که شاید خیلی ها مثل شما باشند، فرصت را غنیمت بشمارید و آموزش های خاص خود را ایجاد کنید. دوره های شما می‌توانند در قالب های مختلفی ارائه شوند، از وب سایت های تعاملی گرفته تا فیلم و غیره. شما می‌توانید در سایت خود دوره هایتان را برای فروش بگذارید یا از سایتی مانند Udemy برای فروش آنها استفاده کنید.

مفهوم تدریس می‌تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد و یکی از آنها مناسب شما باشد.

در آخر، روش دیگر آموزش برای کسب درآمد اضافی نوشتن مقاله در مورد مباحث طراحی است. انتشارات طراحی آنلاین همیشه به دنبال همکاران متخصص هستند که می‌توانند محتوای با کیفیتی را برای مخاطبان خود فراهم کنند. این سایت ها برای مقالات خوب مبالغ خوبی هم پرداخت می‌کنند. اگر با تعدادی از آنها ارتباط برقرار کنید به راحتی می‌توانید درآمد ماهانه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. همچنین نوشتن مقالات شما را زودتر از هرکس دیگری، از پیشرفت های طراحی مطلع می‌سازد.

اگر هیچ مدرکی برای نویسندگی ندارید، می‌توانید در سایتی مانند Medium اقدام به ثبت نمونه کارهای خود بکنید و ثابت کنید که شما قادر به ایجاد محتوای با کیفیت بالا هستید. شما می‌توانید مقالات خود را در قالب های  UX Collective یا UX Planet در مدیوم ارسال کنید تا مقالات خود را برای مخاطبان گسترده تری ارائه کنید. برنامه Medium به شما این امکان را می‌دهد تا براساس فاکتور هایی مانند دفعات خواندن و تشویق شدن مقاله براساس آنچه که اعضای پرمیوم می‌نویسند، درآمد کسب کنید. این ممکن است فقط برای شما چند هزار تومان درآمداضافی در هر ماه داشته باشد، اما نویسندگانی هستند که صدها هزار تومان در هر ماه در مدیوم درآمد دارند.

آزادانه بنویس!

۳. برنامه های آشناسازی | Affiliate programs

به خدمات و برنامه های رایگانی که قبلا از آنها استفاده کرده‌اید فکر کنید. آیا یک فروشگاهی وجود دارد که برای مشتریانی که بودجه کافی ندارند قالب رایگان ارائه دهد؟ آیا وب سایت خاصی را برای مشتریان خودتان ترجیح می‌دهید؟ آیا برنامه هایی وجود دارد که فکر می‌کنید برای دیگران هم مفید باشند؟

با هر کمپانی که مشغول کار می شوید دو حالت وجود دارد. بعضی از آنها به شما پول نقد می‌پردازند، بعضی دیگر فقط به شما محصولات یا خدمات رایگان ارائه می‌کنند، اگر یکی از این دوتا به شما پیشنهاد همکاری بدهد، کدام را قبول می‌کنید؟

یادتان باشد که پیامدهای اخلاقی و گاه قانونی برای کارهای رایگان وجود دارد. در بعضی کشورها (از جمله ایالات متحده) شما باید لینک های وابسته و سیاست حفظ حریم خصوصی خود را در مورد محصولات رایگان آشکار کنید. یعنی وقتی شما به یک محصول یا خدمات خود لینک می دهید باید به مردم یادآوری کنید که اگر می‌خواهند از آن در سایت خودشان استفاده کنند باید همراه با لینک باشد در غیر اینصورت شما از آنها خسارت دریافت می‌کنید. (حق کپی رایت که اصلا در ایران نداریم!)

حتی اگر شما در کشوری باشید که این قوانین را نداشته باشید اما طرف مقابل شما در کشوری باشد که این قوانین در آنجا حکم فرماست، آنها می‌توانند از شما شکایت بکنند. 🤣

چگونه می‌توان یک درآمد پایدار ایجاد کرد!

وقتی به عنوان یک طراح به درآمد اضافی احتیاج دارید، گزینه های زیادی وجود دارد. برخی از آنها می‌توانند چند صد هزار تومان به درآمد اصلی شما اضافه کنند، اما برخی دیگر می‌توانند چندین میلیون تومان به درآمد شما اضافه یا حتی جایگزین درآمد فعلی و روش کار شما شوند. با راه های مختلف آزمایش کنید و ببینید کدامیک برای شما مفیدتر است!


افلیت مارکتینیگ چیست؟ به نوعی بازاریابی پورسانتی برای افزایش فروش کالا در سایتی که افلیت سیستم را دارد که به چند مدل از جمله کد HDML و بنر که بعضی سایت ها و کانال ها در سایت و کانال خود قرار میدهند و یا گرفتن لینک URL و قرار دادن در مکان مناسب در اینترنت میگویند که هر بازاریاب یک کد مخصوص خود را دارد و هرکس از ان لینک یا بنر استفاده کند و باعث فروش محصول از سایت که افلیت را پشتیبانی میکند باعث کسب درامد میشود. به عنوان مثال فروشگاه های علی اکسپرس،آمازون،دیجیکالا و برخی فروشگاه های اینترنتی دیگر از افلیت مارکتینگ پشتیبانی میکنند.شما میتوانید از سایت affiliate.org یک فروشگاه اینترنتی با سرعت بالا بسازید و کسب درآمد کنید.

۳ additional income streams to explore as a graphic designer

۱۰ عادت طراحان فیریلنسر موفق

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چه تفاوتی بین فیریلنسرهای موفقی که وقت آنها هم تا ماه‌ها پر است با کسانی مداوم به دنبال پروژه بعدی می‌گردند، هست؟ بنظر می‌رسد که موفق‌ترین فیریلنسر دارای چند ویژگی مشترک هستند که آنها را از بقیه متمایز می‌کند.

یک اینفوگرافیک خفن با این ۹ نکته و ترفند طراحی کنید

ارائه اطلاعات در قالب تصاویر همراه با متن، یادگیری و انتقال اطلاعات و در ذهن ماندن را تا ۳۲۳ درصد افزایش می‌دهد

اولین تجربه دورکاری و چگونگی رسیدن به موفقیت در این مسیر

یکی از بهترین راه‌ها که کارفرمایان می‌توانند با آن از تیم‌شان حمایت کنند، این است که شرایطی را فراهم آورند که کارمندان‌شان از جایی که احساس خلاقیت، تمرکز و راحتی دارند مشغول به کار شوند. نه تنها این، بلکه در بحث استخدام و حفظ استعدادهای برتر نیز یک مزیت رقابتی بزرگ است. بنابراین این شرایط وحشتناکی که پیش آمد و باعث دورکاری شد برای ما بسیار عالی است!

الهام گرفتن بدون کپی کردن

در این پست که توسط “Darya Jandossova Troncoso” ایجاد شده است، ما هنر الهام‌ و معنای واقعی آن را برای تولید یک اثر اورجینال مورد بررسی قرار می‌دهیم. به علاوه اینکه چطور می‌توانید از تجربیات فردی خود بهره ببرید تا مخاطبین خود را تحت تاثیر قرار دهید.

۵ مهارت نرم‌ که هر طراح گرافیک برای موفقیت در حرفه‌اش نیاز دارد

مهارت‌های سخت(توانایی‌های قابل یادگیری و قابل اندازه‌گیری است، مانند: نوشتن، ریاضی یا توانایی استفاده از برنامه کامپیوتری)، مانند دانش برنامه‌های خاص نرم افزاری و غیره، برای تاثیر‌گذار بودن طراحان گرافیک امری حیاتی است. با این وجود بسیاری از طراحان، از اهمیت مهارت‌های نرم(برقراری ارتباط، خوب گوش دادن، کنار آمدن با دیگران) در حرفه خود غافل هستند.

۱۰ ابزار طراحی آنلاین که هرگز نمی‌دانستید به آنها نیاز دارید

در این پست طراح ورا واشکوفسا لیستی از ابزارهای آنلاین محبوب خودش را برای طراحی گرافیک و طراحی وب به اشتراک می‌گذارد، و می‌گوید که چرا باید از آنها استفاده کنید.

چگونه داستان کسب‌وکار خود را با طراحی تعاملی بیان کنیم؛ ۹ گام اجرایی

برای آموزش یک درس در حیطه داستان‌گویی ویژوال آماده‌اید؟ دوستان ما در dovetail یک راهنمای گام به گام(براساس تجربه شان در طراحی انیمیشن) برای کمک به تیم طراحی شما ارائه دادند تا یک استوری بیزنسی جذاب برای خودتان درست کنید.

۵ موردی که در انتخاب تایپوگرافی برای طراحی وب باید در نظر بگیرید

جدای از پالت رنگ، تایپوگرافی یک وب سایت یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین تجربه های کاربران است.انتخاب تایپ‌فیس درست، طراحی یک کار را ترفیع می‌بخشد و مطالب را برای خواندن لذت بخش می‌کند. تایپوگرافی اشتباه برعکس عمل می‌کند،و می‌تواند تجربه ناخوشایندی برای کاربر به وجود بیاورد و باعث شود آنها به دنبال وب سایت های جایگزین باشند.مواردی وجود دارند که هنگام انتخاب تایپ‌فیس برای طراحی وب سایت باید در نظر گرفته شوند. بیایید یک راست بریم سراغ آنها

۱۰ عادت طراحان فیریلنسر موفق

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چه تفاوتی بین فیریلنسرهای موفقی که وقت آنها هم تا ماه‌ها پر است با کسانی مداوم به دنبال پروژه بعدی می‌گردند، هست؟ بنظر می‌رسد که موفق‌ترین فیریلنسر دارای چند ویژگی مشترک هستند که آنها را از بقیه متمایز می‌کند.

۷ دلیل که به ما می‌گوید چرا امروزه باید طراحان جوان را استخدام کرد

زمانی که یک طراحی جدید و بی‌مانند می‌خواهیم،به متد های جدیدی احتیاج داریم.ما از یازده طراح ارشد و کسانی که مسئول استخدام کردن هستند می‌خواهیم بپرسیم که چرا اکنون زمان استخدام طراحان جوان است و چگونه می‌توانند همه رواسای خود را متقاعد کنند تا موافقت کنند.

۵ ویدئو Ted Talk که شما را به یک طراح بهتر تبدیل می‌کند

بهترین طراحان چه خصوصیاتی دارند؟ به حقیقت گفته می‌شود، این مسئله ارتباط بیشتری با نحوه تفکر شما دارد تا مهارت های فنی قوی داشتن. ارتباط قوی، آینده‌نگری و تلقین همه مهارت‌های مهمی هستند که در تهیه بهترین راه حل‌های طراحی که امروزه آنها را می‌شناسیم و به شما کمک می کنند.

چرا افراد خلاق برای پیشرفت نیاز به تنهایی دارند

ه عنوان یه آدم حرفه‌ای و خلاق شما این شانس را دارید که وقت زیادی را به تنهایی بگذرانید. این که آیا شما در خانه آزاد کار می‌کنید یا در یک دفتر شلوغ، کار خلاقانه شما را ملزم می‌کند تا در گوشه و کنار ذهن خود غرق شوید تا ایده جدیدی به ذهنتان برسد،که می‌تواند مانند یک روند کاملا منزوی باشد(خصوصا اگر شما فرد برونگرایی باشید).

۵ مهارت نرم‌ که هر طراح گرافیک برای موفقیت در حرفه‌اش نیاز دارد

مهارت‌های سخت(توانایی‌های قابل یادگیری و قابل اندازه‌گیری است، مانند: نوشتن، ریاضی یا توانایی استفاده از برنامه کامپیوتری)، مانند دانش برنامه‌های خاص نرم افزاری و غیره، برای تاثیر‌گذار بودن طراحان گرافیک امری حیاتی است. با این وجود بسیاری از طراحان، از اهمیت مهارت‌های نرم(برقراری ارتباط، خوب گوش دادن، کنار آمدن با دیگران) در حرفه خود غافل هستند.

0 0 امتیازها
امتیاز این مطلب
guest
0 نظرات
بازخورد Inline
نمایش تمام دیدگاه‌‌ها