چرا افراد خلاق برای پیشرفت نیاز به تنهایی دارند
تاریخ: مرداد ۳۰, ۱۳۹۹
مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
نویسنده: سجاد تقی زاده

به عنوان یه آدم حرفه‌ای و خلاق شما این شانس را دارید که وقت زیادی را به تنهایی بگذرانید. این که آیا شما در خانه آزاد کار می‌کنید یا در یک دفتر شلوغ، کار خلاقانه شما را ملزم می‌کند تا در گوشه و کنار ذهن خود غرق شوید تا ایده جدیدی به ذهنتان برسد،که می‌تواند مانند یک روند کاملا منزوی باشد(خصوصا اگر شما فرد برونگرایی باشید).

ممکن است این تایم تنهایی برای شما لذت بخش نباشد، اما ممکن است کلید اصلی برای باز کردن برخی از بهترین ایده های شما باشد.

با این وجود، ممکن است این تایم تنهایی برای شما لذت بخش نباشد (مطالعات نشان داده اند که انسان ها از تنها شدن با افکار خود متنفرند)، اما ممکن است کلید اصلی برای باز کردن برخی از بهترین ایده های شما باشد.

مزایای تنها بودن

زمان را به تنهایی گذراندن مزایای قابل توجهی دارد خصوصا از نظر خلاقیت و بهره وری، دو دارایی اصلی هر انسان حرفه ای و خلاق

۱.تمرکز بهتر بر روی یک موضوع

هنگامی که چندین کار و پروژه برای انجام دادن دارید که باید همه آنها را باهم انجام دهید، طبق مطالعات مغز انسان هنگام انجام چندین وظیفه به خوبی عمل نمی‌کند (البته برای خانوم ها صادق نیست)، شما حتی اگر با خودتان تنها باشید و به دنبال ایده بگردید می‌توانید نهایتا یک پروژه را به پایان برسانید،این به این معنی است که می‌توانید پروژه را با کیفیت بالاتر انجام دهید.

۲.احساسات مثبت تر

لارسون، دانشمند محقق، وقت خود را صرف مطالعه تاثیر تنهایی در حال و هوای نوجوانان و جوانان کرد. او به این نتیجه رسید که مردم به طور کلی از تنها بودن لذت نمی‌برند اما بعد از تنهایی روحیه بهتری دارند.

۳.نبود مزاحمت دیگران

وقتی کنار دیگران مشغول به کاری باشیم، آنها با تقاضاهای بزرگ و کوچکشان از ما باعث حواس پرتی می‌شوند و تمرکز آدم را بهم می‌ریزند. تایم تنهایی به افراد این امکان را می‌دهد تا خودشان را اولویت قرار دهند و کارهای خودشان را انجام دهند بدون هیچگونه مزاحمتی!

۴.خلاقیت بیشتر

کار گروهی می‌تواند یک روند سرگرم‌کننده و محرک باشد. اما مطالعات نشان داده اند که تلاش برای رسیدن به ایده های خلاقانه با افراد دیگر در واقع باعث می‌شود روند تولید ایده به وجود بیاید، دلایل زیادی وجود دارد که برین استورمینگ گروهی به اندازه برین استورمینگ فردی موثر نیست، چون فکر کردن گروهی حواس پرتی و ترس از داوری در میان دیگران را دارد. بنابراین، وقت خود را صرف تلاش برای ایده های خلاقانه در تنهایی بکنید و احتمالا ایده های بیشتری و بهتری را به وجود می‌آورید.

۵.تقویت حافظه

گذراندن وقت به تنهایی به شما نشان می‌دهد که حافظه شما تقویت می‌شود. وقتی به تنهایی مشغول کار هستید، نکته هایی که یاد می‌گیرید یا ایده هایی که خلق می‌کنید را بهتر به خاطر می‌سپارید.

چگونه به تنهایی وقت بگذرانیم

ما در دنیایی وابسته و بدون تغییر زندگی می‌کنیم، که می‌تواند زمان تنها بودن با کارهای خلاقانه شما را دشوار کند. اگر می‌خواهید از کیفیت زمان تنهایی خودتان مطمئن شوید نکات زیر را بررسی کنید:

۱.یک روز در هفته را مشخص کنید

شما برای طول هفته با دوستان و شرکای خود برنامه کاری تنظیم می‌کنید، اکنون سعی کنید یک روز هفته را به خودتان و تنها بودن اختصاص دهید تا صرف پروژهای خلاقانه و ایده پردازی کنید.

۲.یک اتاق کار داشته باشید

یک فضای کاری برای خود محیا کنید که بتوانید در آن ببندید. در حین کار خود را از نظر جسمی از دیگران جدا کنید تا راهی عالی برای ایجاد ایده‌های خلاقانه برای شما به وجود آید.

۳.تقاضای دورکاری دهید

اگر در دفتر کار می‌کنید، درباره احتمال کار از خانه با رئیس خود صحبت کنید. حتی اگر هفته‌ای یک یا دو بار اجازه دورکاری داشته باشید ممکن است افزایش قابل توجهی در تولید محتوای خلاقانه خود داشته باشید.

درسته است که هنگام ایزوله بودن احساس تنهایی می‌کنید، اما مهم این است که آن تایم تنهایی را یک گام مهم در فرآیند خلاقیت بدانید. آیا از زمانی که تنها می‌گذرانید لذت می‌برید؟ آیا بهره‌وری و خلاقیتی از تنهایی تجربه کرده‌اید؟

۵ reasons why creatives need alone time to thrive

۱۰ عادت طراحان فیریلنسر موفق

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چه تفاوتی بین فیریلنسرهای موفقی که وقت آنها هم تا ماه‌ها پر است با کسانی مداوم به دنبال پروژه بعدی می‌گردند، هست؟ بنظر می‌رسد که موفق‌ترین فیریلنسر دارای چند ویژگی مشترک هستند که آنها را از بقیه متمایز می‌کند.

۱۰ ابزار طراحی آنلاین که هرگز نمی‌دانستید به آنها نیاز دارید

در این پست طراح ورا واشکوفسا لیستی از ابزارهای آنلاین محبوب خودش را برای طراحی گرافیک و طراحی وب به اشتراک می‌گذارد، و می‌گوید که چرا باید از آنها استفاده کنید.

۳ راه کسب درآمد بیشتر برای طراحان گرافیک

به راحتی می‌توانم بگویم که شما تصور می‌کنید که تنها راه کسب درآمد بیشتر به عنوان یک طراح پیدا کردن مشتری های بیشتر، پروژه های بزرگ تر است یا ساعات بیشتری کار کنید تا درآمدتان افزایش یابد. اما این موارد فقط برای رزومه کاری و سابقه کار شما مفید است. روش های دیگری نیز برای کسب درآمد بیشتر برای یک طراح وجود دارد که بعضی از آنها بازدهی بالاتری دارند و وقت و تلاش کمتری نیاز دارند.

۲۰ مهارت که هرگز نرم‌افزارهای طراحی جایگزین آنها نخواهند شد

طراح بودن در دنیای فناوری می‌تواند نگران کننده باشد، زیرا تقربیا هر روز یک نرم‌افزار جدید ساخته می‌شود که می‌تواند بسیاری از کارهایی را که با دست انجام می‌دهید انجام دهد. با این حال، اگر طراح هستید دلیلی برای پذیرش شکست ندارید فقط برای پیدایش برخی نرم‌افزارهای جدید و فانتزی. در واقع مهارت های بسیار در انسان وجود دارد که نرم‌افزارهای بزرگ طراحی ندارند، هرچقدر هم که توسعه یابند و پیشرفته شوند.

۵ مسیر مختلف برای تبدیل شدن به یک طراح حرفه‌‌ای

وقتی نوبت به ایجاد حرفه و کاری در طراحی می‌رسد، مسیرهای مختلفی وجود دارد که می‌توان یکی از آن ها را دنبال کرد. در این نوشته، ۵ طراح حرفه ای مسیرهای منحصر بفرد خود را در صنعت طراحی به اشتراک می‌گذارند که تجربه ها و توصیه های آنها برای کسانی که می‌خواهند از طراحی به درآمد زایی برسند، بسیار عالیست.

۵ ویدئو Ted Talk که شما را به یک طراح بهتر تبدیل می‌کند

بهترین طراحان چه خصوصیاتی دارند؟ به حقیقت گفته می‌شود، این مسئله ارتباط بیشتری با نحوه تفکر شما دارد تا مهارت های فنی قوی داشتن. ارتباط قوی، آینده‌نگری و تلقین همه مهارت‌های مهمی هستند که در تهیه بهترین راه حل‌های طراحی که امروزه آنها را می‌شناسیم و به شما کمک می کنند.

۵ مسیر مختلف برای تبدیل شدن به یک طراح حرفه‌‌ای

وقتی نوبت به ایجاد حرفه و کاری در طراحی می‌رسد، مسیرهای مختلفی وجود دارد که می‌توان یکی از آن ها را دنبال کرد. در این نوشته، ۵ طراح حرفه ای مسیرهای منحصر بفرد خود را در صنعت طراحی به اشتراک می‌گذارند که تجربه ها و توصیه های آنها برای کسانی که می‌خواهند از طراحی به درآمد زایی برسند، بسیار عالیست.

۵ موردی که در انتخاب تایپوگرافی برای طراحی وب باید در نظر بگیرید

جدای از پالت رنگ، تایپوگرافی یک وب سایت یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین تجربه های کاربران است.انتخاب تایپ‌فیس درست، طراحی یک کار را ترفیع می‌بخشد و مطالب را برای خواندن لذت بخش می‌کند. تایپوگرافی اشتباه برعکس عمل می‌کند،و می‌تواند تجربه ناخوشایندی برای کاربر به وجود بیاورد و باعث شود آنها به دنبال وب سایت های جایگزین باشند.مواردی وجود دارند که هنگام انتخاب تایپ‌فیس برای طراحی وب سایت باید در نظر گرفته شوند. بیایید یک راست بریم سراغ آنها

۵ مهارت نرم‌ که هر طراح گرافیک برای موفقیت در حرفه‌اش نیاز دارد

مهارت‌های سخت(توانایی‌های قابل یادگیری و قابل اندازه‌گیری است، مانند: نوشتن، ریاضی یا توانایی استفاده از برنامه کامپیوتری)، مانند دانش برنامه‌های خاص نرم افزاری و غیره، برای تاثیر‌گذار بودن طراحان گرافیک امری حیاتی است. با این وجود بسیاری از طراحان، از اهمیت مهارت‌های نرم(برقراری ارتباط، خوب گوش دادن، کنار آمدن با دیگران) در حرفه خود غافل هستند.

الهام گرفتن بدون کپی کردن

در این پست که توسط “Darya Jandossova Troncoso” ایجاد شده است، ما هنر الهام‌ و معنای واقعی آن را برای تولید یک اثر اورجینال مورد بررسی قرار می‌دهیم. به علاوه اینکه چطور می‌توانید از تجربیات فردی خود بهره ببرید تا مخاطبین خود را تحت تاثیر قرار دهید.

۱۰ ابزار طراحی آنلاین که هرگز نمی‌دانستید به آنها نیاز دارید

در این پست طراح ورا واشکوفسا لیستی از ابزارهای آنلاین محبوب خودش را برای طراحی گرافیک و طراحی وب به اشتراک می‌گذارد، و می‌گوید که چرا باید از آنها استفاده کنید.

0 0 امتیازها
امتیاز این مطلب
guest
0 نظرات
بازخورد Inline
نمایش تمام دیدگاه‌‌ها